Toskania

Toskania. Choć nie jest największym regionem Włoch, bez wątpienia stanowi najbardziej prestiżowy fragment winiarskiej mapy tego kraju. Malownicze położenie regionu między Apeninami na zachodzie i morzem na wschodzie oraz ciepły klimat i ubogie gleby dają doskonałe warunki do uprawy winnej latorośli i wyrobu najprzedniejszych win. Piękne krajobrazy, malownicze wzgórza i doliny oraz średniowieczne miasteczka, których koloryt niewiele się zmienił od czasów Leonarda da Vinci, sprawiają także, że region jest oblegany przez turystów. Do tego stopnia, że np. wypoczywający tu masowo (i często osiedlający się) Anglicy zwą go „Chiantishire” – hrabstwo Chianti. Bogactwo Toskanii sprawiało i sprawia, że niemal nigdy nie brakowało tu nabywców co przedniejszych win.

Dla wielu Toskania kojarzy się ciągle (i słusznie) z chianti, winem, które rozsławiło region na cały świat, ale dzisiejsza Toskania to nie tylko chianti: to cała różnorodność najwspanialszych win czerwonych, coraz lepszych białych, jak również tutejszej specyfiki – słynnych supertoskanów, win które wymykając się zasadom apelacji, stworzyły osobną kategorię jakościową.

Toskania jest matecznikiem najsłynniejszej włoskiej odmiany czerwonej – sangiovese. Jej toskańskie wydanie należy do najdoskonalszych, nadano jej tutaj dziesiątki nazw, a każda z reguły oznacza jakąś jej cechę. Najwybitniejsze wina z tej odmiany powstają w apelacjach DOCG Brunello di Montalcino oraz DOCG vino nobile de Montepulciano.

Subcategories

Aktywne filtry

Availability: Out of stock

Wino cechujące się doskonałym zbalansowaniem, w nosie rozwijające bukiet aromatów małych owoców jagodowych, nut kwiatowych i ziemistych aromatów świeżego mchu i ziół. W ustach przyjemne i miękkie, przynoszące te same aromaty czerwonych jagód, wiśni oraz balsamiczny posmak podkreślający świeżość i strukturę.

Availability: Out of stock

Kompozycja Sangiovese (60%), Cabernet Sauvignon (20%) i Syrah (20%). Dojrzewanie 18- 24 miesięcy w dębowych beczkach o różnej pojemności. Bukiet pełny, intensywny, z nutami skóry i tytoniu. Usta o wyjątkowo bogatej strukturze, harmonijne i zaskakująco miękkie. Wybitne wino - znakomity Supertoskan.

Passaia Grand Tuscan

Cena 81,22 
Availability: Out of stock

Czerwone włoskie wino wytrawne roztaczające intensywne aromaty dojrzałych czerwonych owoców przemieszane z nutami przypraw. Na podniebieniu pełne i krągłe, świetnie zbalansowane, o jedwabistych, wręcz słodkich taninach i długim, czystym posmaku. Podawać do befsztyka, ragoȗt z dzika.

Availability: Out of stock

Kompozycja Chardonnay 75% i Sauvignon Blanc 25%, dojrzewana przez 9 miesięcy; z czego Chardonnay dojrzewało w beczkach na osadzie, a Sauvignon Blanc w kadziach ze stali nierdzewnej. Słomkowo - żółta barwa.

Produkt dodany do porównania