Burgundia

Burgundia to region w środkowo-wschodniej Francji położony w departamentach Yonne, Côte d’Or i Saône-et-Loire i ciągnący się na przestrzeni około 250 kilometrów od Auxerre do Macôn. Stolicą winiarską regionu od zawsze było Beaune, jedno z najbardziej zasłużonych handlowych miast Francji, leżące na szlaku kupieckim z północy na południe.

Tutejsze wina charakteryzują się długowiecznością, ekstraktywnością oraz niezwykle bogatym i niepowtarzalnym aromatem oraz smakiem. Jest tu jednak konieczna pewna doza samokontroli – często zdarza się, że oprócz win zdecydowanie zasługujących na miano grands crus, są też produkty nijakie.

Subcategories

Aktywne filtry

Availability: Out of stock

Karmazynowa barwa cieszy oko, przechodząc w ciemny rubin. W nosie z początku aromaty owocowe (truskawki, wiśnie, czarne porzeczki, borówki), rozwijające się później w powidła, pieprz, leśne poszycie, nuty stajenne. Żywiołowe i dobrze zbudowane. Idealny balans między taninami a owocowością podkreśla pełne ciało wina

Chablis Maison Champay

Cena 113,01 
Availability: Out of stock

Biały burgund z siedlisk położonych na słynnych glebach kimerydzkich. W nosie bogate, ale delikatne owoce cytrusowe. Na podniebieniu wyraziste, świeże, lekko mineralne, o długim, czystym posmaku. Podawać do skorupiaków, smażonych ryb, szparagów, kozich serów lub jako aperitif.

Meursault

Cena 337,40 
Availability: Out of stock
Mocno aromatyczne wino z jednej z najsłynniejszych apelacji dla białych burgundów. W nosie wyraźnie wyczuwalne nuty owoców cytrusowych oraz orzechów laskowych. Na podniebieniu żywe, delikatne i złożone. Długi posmak. Podawać do drobiu w sosie śmietanowym, ryby smażonej na maśle, rydzów i sera chaource.
Availability: Out of stock
Ciemnogranatowy kolor z fioletowym połyskiem. W nosie złożone aromaty małych czarnych owoców (porzeczki, jagód), lukrecji i tostów, z dotknięciem mineralności. Usta wyraziste i świeże, o wyraźnym smaku wiśni. Dobra struktura o świetnie zintegrowanych taninach. Finisz długi i świeży, pozostawiający mineralno-owocowy posmak.
Produkt dodany do porównania