Filtruj według

Opakowanie

Opakowanie

Armagnac

Armagnac (armaniak) – najstarsza francuska i europejska wódka naturalna z winogron (winiak). Najstarsze udokumentowane wzmianki o handlu armaniakiem pochodzą z 1461 roku. Nazwa pochodzi od francuskiego regionu Armagnac w Gaskonii, w południowo-zachodniej Francji. Armaniak uprawia się w 3 podregionach (apelacjach): Bas-Armagnac, Ténerèze, oraz Haut-Armagnac. Od 2005 niestarzony tzw. biały armaniak (Blanche) posiada własną apelację. Armaniak jest produkowany przez ciągłą destylację białego wina w specjalnym destylatorze i następnie leżakowany w dębowych beczkach. Rejon Armagnac zdołał uniknąć zdominowania przez wielkie koncerny, jak się to stało w przypadku koniaku i szampana. Właściciele niewielkich winnic nadal produkują swoje trunki o niepowtarzalnym smaku i często wysokiej jakości. Producenci bez własnych urządzeń destylacyjnych wypożyczają na czas destylacji przenośne alembiki.

Subcategories

Aktywne filtry

Cles Des Ducs Napoleon

Cena 89,35 
Availability: Out of stock

Wysoką jakość armaniaków Cles des Ducs docenił by zapewne sam Napoleon. Powstaje on wyłącznie z winogron szczepu Ugni blanc. Destylaty używane do jego zestawienie znaczenie przewyższają minimalny wymagany okres leżakowania. Minimalny okres wynosi 6 lat natomiast destylaty wchodzące w skład tego trunku mają nawet 15 lat. Do leżakowanie wykorzystywane są beczki o niskim lub średnim stopniu wypalenia co zapewnia delikatny wpływ beczki na destylat.

Cles Des Ducs VS

Cena 113,74 
Availability: Out of stock

Cles Des Ducs VS leżakuje w dębie limousin przez co najmniej 2 lata, zapewniając głęboko owocowy smak jak na tak młody trunek.

Nos: intensywny, otwarty i czysty, okrągły (pomimo stosunkowo młodego wieku)

Na podniebieniu: owocowe i kwiatowe zapachy są wyczuwalne jeszcze wyraźniej niż w nosie

Cles Des Ducs VSOP

Cena 142,28 
Availability: Out of stock

Cles Des Ducs VSOP leżakuje nie mniej niż 4 lata w beczkach z jasnego dębu. Aromat białych owoców ze świeżymi i waniliowymi nutami na drewnie. Elastyczność i okrągłość. Zamknięty w pięknej młotkowanej butelce.

Cles Des Ducs XO

Cena 231,71 
Availability: Out of stock

Edycja ta powstaje z połączenia najlepszych wyselekcjonowanych destylatów. Każdy z nich dojrzewa długie lata w beczkach aż do momentu osiągnięcia swojego maksimum. W celu zapewnienia optymalnego dojrzewania i nie zdominowania armaniaku przez smak dębu nowe beczki wykorzystywane są jedynie przez kilka miesięcy następnie wieloletnie dojrzewanie odbywa się w beczkach wcześniej używanych.

Produkt dodany do porównania