Marsala

Bardzo słodkie, włoskie wino wzmacniane, wytwarzane rejonie Marsala na włoskiej Sycylii, o zawartości alkoholu 15-18%, cukru 170-300 g/litr.Czasami występuje również w wersji wytrawnej. Używana jest najczęściej do deserów, m.in. do słynnego Zabaglione. Marsala podawana jest także jako aperitif, jako wino deserowe oraz z serami typów parmezan, gorgonzola i roquefort.

Produkowana jest z odmian Grillo, Inzolia, Catarratto i innych. Wyróżnia się następujące rodzaje marsali:

  • Fine starzona do roku
  • Superiore starzona co najmniej dwa lata
  • Superiore Riserva starzona co najmniej cztery lata
  • Vergine e/o Soleras starzona co najmniej pięć lat
  • Vergine e/o Soleras Stravecchio e Vergine e/o Soleras Riserva starzona co najmniej dziesięć lat

Subcategories

Aktywne filtry

Availability: Out of stock

Półwytrawne wino wyprodukowane w zachodniej części Sycylii w prowincji Trapani ze szczepów Inzolia, Cataratto i Grillo. Najpierw delikatnie zgniatane i długo fermentowane w kontrolowanej temperaturze, następnie przez ponad 2 lata dojrzewa w 500l beczkach z dębu słoweńskiego.

Availability: Out of stock

Słodkie wino wyprodukowane w zachodniej części Sycylii, w prowincji Trapani ze szczepów Inzolia, Cataratto i Grillo. Winogrona do produkcji tego wina były ręcznie zbierane, delikatnie zgniatane i długo fermentowane w kontrolowanej temperaturze, a powstałe wino następnie przez ponad 5 lat dojrzewało w 100 i 150- litrowych beczkach z dębu słoweńskiego.

Availability: Out of stock

Wytrawne wino wyprodukowane w prowincji Trapani po zachodniej stronie Sycylii z gron Inzolia, Cataratto i Grillo. Winogrona do produkcji tego wina były ręcznie zbierane, delikatnie zgniatane i długo fermentowane w kontrolowanej temperaturze, a powstałe wino dojrzewało następnie przez ponad 10 lat w beczkach z dębu słoweńskiego. Bardzo intensywna złota barwa z bursztynowymi tonami.

Produkt dodany do porównania