Szkockie Wyspy

Wyspy

Istnieje prawie 800 wysp rozsianych wzdłuż krenelażowego wybrzeża Szkocji, z których tylko kilka jest zamieszkanych – a jeszcze mniej ma gorzelnię.

Subcategories

Aktywne filtry

Jura 20YO One and All

Cena 649,59 
Availability: Out of stock

Jura One and All to owoc dwudziestoletniej pracy gorzelników, który reprezentować ma najlepsze cechy wyspiarskiej społeczności. Destylat dojrzewał w beczkach po bourbonie i sherry, a także w beczkach po winie musującym ze szczepu cabernet franc oraz winach ze szczepów pinot noir i cabernet sauvignon. Limitowana edycja 5 tysięcy butelek. Butelkowana z mocą 51%.

Jura Destiny

Cena 178,05 
Availability: Out of stock

Jura Destiny to wyraźnie torfowe wydanie perfekcyjnie łączące torfowe elementy z nutą słodyczy i egzotycznych przypraw. Destiny dojrzewają w beczkach po bourbonie, beczkach pierwszego napełnienia  importowanych specjalnie z Kentucky w Stanach Zjednoczonych. Potem jest finiszowany w beczkach po sherry, by uzyskać bogate, pikantne wykończenie.

Jura Prophecy

Cena 267,48 
Availability: Out of stock

Interesująca whisky kreatywnie łącząca trunek z  beczek z destylatem o różnym poziomie torfu  i wieku, finiszowana w beczkach po sherry Oloroso, butelkowana bez filtracji na zimno, na wzór whisky z 1938r. Intensywnie torfowa, wyczuwalne są też nuty świeżego cynamonu i ostrej bryzy morskiej z odrobiną dymu z ogniska, ustępują z czasem nutom likierowym i gałki muszkatołowej.  

Jura Seven Wood

Cena 219,43 
Availability: Out of stock

Jura Seven Wood to doskonały wielowarstwowy smak uzyskany poprzez starzenie destylatu w 7 różnych rodzajach beczek. W początkowej fazie whisky dojrzewała w beczkach pierwszego napełnienia po bourbonie wykonanych z białego amerykańskiego dębu, a następnie kolejno w beczkach wykonanych z dębu Limousin, Troncais, Allier, Vosges, Jupilles i Les Bertranges.

Scapa Glansa

Cena 182,93 
Availability: Out of stock

Single malt Scapa dojrzewa w beczkach, w których wcześniej leżakowały zadymione, torfowe trunki. Scapa opisywana jest jako delikatne wprowadzenie do świata torfowych whisky.

Scapa Skiren

Cena 191,06 
Availability: Out of stock

Whisky Scapa produkowana jest w gorzelni którą można zaklasyfikować do jednej z najmniejszych w Szkocji. Znajduję się w archipelagu Orkadów. Scapa jest prawdziwą perełką wśród wszystkich destylatów w Szkocji, produkowanej od 1885 roku.

Produkt dodany do porównania