Bordeaux

Bordeaux leży w południowo-zachodniej Francji w departamencie Gironde, nad Atlantykiem, w dorzeczu Dordogne i Garonny, po obu stronach Żyrondy.

Tutejsze wina są niemal powszechnie uznawane za najlepsze na świecie, choć niektórzy przyznają pierwszeństwo winom burgundzkim. Bordeaux jest także najpotężniejszym regionem winiarskim świata pod względem produkcji win najwyższej jakości, wytwarzającym ponad 700 milionów butelek rocznie.

Jest to jedyny region Francji (oprócz Alzacji), gdzie wytwarza się wina wyłącznie klasy AOC/AOP. Winnice Bordeaux obejmują około 2 procent powierzchni winnic świata, ale stanowią blisko 4 procent światowego eksportu i aż 10 procent jego wartości! Niemal całość win bordoskich to kupaże, w tym najbardziej znany, klasyczny kupaż bordoski: merlot, cabernet sauvignon i cabernet franc.

Subcategories

Aktywne filtry

Availability: Out of stock

Chateau Castera znajduje się w regionie Bordeaux, w apelacji Medoc. Bogaty, wyrafinowany bukiet złożony z aromatów czarnych porzeczek, jagód i czereśni oraz przypraw i kawy. W ustach uderza równowaga między siłą i świeżością, fantastyczny smak ciemnych czereśni wzbogacony o nutę cynamonową oraz dojrzałe, miękkie taniny. Podawać do wątróbek cielęcych, serów i gęsiny.

Availability: Out of stock
Czerwone francuskie wino wytrawne o nosie zdominowanym przez aromaty świeżych, dojrzałych w słońcu czerwonych owoców. W ustach rześkie i krągłe, przyjemnie taniczne, o długim owocowym posmaku. Podawać do wędlin, pasztetów, zapiekanek warzywnych, półtwardych serów.
Availability: Out of stock
Wino roztaczające świeże aromaty dojrzałych czerwonych owoców wzbogacone o niuanse dębowe. W ustach pełne i owocowe, o dobrze zrównoważonej, mocnej strukturze i długim, okraszonym nutą drzewną, posmaku. Podawać do pieczeni wołowej i jagnięcej, gulaszy, dojrzewających serów.

Availability: Out of stock

Mocny aromat czerwonych i czarnych owoców (truskawki, jeżyny, czarne czereśnie), likieru z czarnej porzeczki i lukrecji przemieszany z nutami mineralnymi, przyprawowymi i tostowymi. Usta o średniej budowie, dobrej strukturze i równowadze oraz dojrzałych, krągłych taninach. Podawać do grillowanego mięsa, dziczyzny, makaronów z czerwonymi sosami, serów.

Availability: Out of stock

Wino uwodzące aromatami moreli, cytrusów i ananasa wzbogaconymi o subtelne nuty waniliowe. W ustach krągłe i niezwykle bogate, doskonale zrównoważone, o świetnej kwasowości i długim, rześkim finiszu. Podawać do foie gras, kremu z kasztanów, serów z niebieską pleśnią, deserów owocowych.

Availability: Out of stock

Czerwone francuskie wino wytrawne o mocnym bukiecie złożonym z aromatów czarnych owoców wzbogaconych o subtelne nuty wanilii i lukrecji. W ustach pełne, świeże i miękkie, soczyście owocowe, o wyraźnym, długim posmaku. Podawać do pieczonych mięs, wędlin, dojrzewających serów.

Produkt dodany do porównania