Bordeaux

Bordeaux leży w południowo-zachodniej Francji w departamencie Gironde, nad Atlantykiem, w dorzeczu Dordogne i Garonny, po obu stronach Żyrondy.

Tutejsze wina są niemal powszechnie uznawane za najlepsze na świecie, choć niektórzy przyznają pierwszeństwo winom burgundzkim. Bordeaux jest także najpotężniejszym regionem winiarskim świata pod względem produkcji win najwyższej jakości, wytwarzającym ponad 700 milionów butelek rocznie.

Jest to jedyny region Francji (oprócz Alzacji), gdzie wytwarza się wina wyłącznie klasy AOC/AOP. Winnice Bordeaux obejmują około 2 procent powierzchni winnic świata, ale stanowią blisko 4 procent światowego eksportu i aż 10 procent jego wartości! Niemal całość win bordoskich to kupaże, w tym najbardziej znany, klasyczny kupaż bordoski: merlot, cabernet sauvignon i cabernet franc.

Subcategories

Aktywne filtry

Availability: Out of stock

Winnicę Catena Zapata założył w roku 1902 włoski imigrant z Marchii Nicola Zapata. Dzisiaj jest to winiarskie imperium i
najbardziej rozpoznawalna argentyńska rodzinna firma produkująca znakomite wina. Firmą zarządza obecnie Nikolas Catena - wykształcony
ekonomista doceniony przez Roberta Parkera i ogłoszony przez magazyn Decanter Człowiekiem Roku 2009, wnuk założyciela oraz jego dzieci. Do
Catena Zapata należy 425 hektarów winnic położonych w Maipú, San Carlos, Lujan de Cuyo i Tupungato. 60% produkcji Catena Zapata sprzedaje do
USA.

Availability: Out of stock

Wyrafinowane i eleganckie czerwone wino bordoskie o głębokiej ciemnej barwie. W nosie prezentuje znakomitą koncentrację aromatów dojrzałych jeżyn i leśnych jagód, a także przypraw i lukrecji z domieszką nut miętowych. Za młodu wyraźnie taniczne, z biegiem czasu nabiera równowagi i łagodnieje. Na podniebieniu szlachetne i delikatne, w jakiś sposób roztacza wokół siebie aurę złożoności i tajemnicy swoich znakomitych kuzynów.
Podawać do wędlin, grillowanych mięs i warzyw, wytrawnych tart, makaronów z sosami na bazie pomidorów, serów.

Skład: 85% merlot, 14% cabernet sauvignon, 1% petit verdot

Clarendelle Bordeaux Red

Cena 113,74 
Availability: Out of stock

Czerwone bordoskie wino stanowiące bardziej wyobrażenie równowagi i elegancji niż dżemowatej koncentracji. Jego subtelny charakter i takaż struktura narodziły się w wyniku zestawienia ze sobą trzech tradycyjnych bordoskich odmian - merlota, caberneta sauvignon i franc - których jakość i cechy charakterystyczne za sprawą enologów z ekipy Domaine Clarence Dillon znalazły odzwierciedlenie w tym nadzwyczaj harmonijnym wine. W nosie zachwyca aromatami czerwonych owoców i czarnych porzeczek przemieszanymi z nutami fiołków. Na podniebieniu świetne połączenie taniczności i aksamitnej tekstury; relatywnie wysoka kwasowość przydaje winu świeżości, skutkując niejako przy okazji długim, czystym posmakiem.

Availability: Out of stock

Czerwone bordoskie wino o głębokiej, intensywnej barwie i wyrazistym nosie zdominowanym przez aromaty ciemnych owoców z domieszką nut zwierzęcych i poszycia leśnego, kuszącym jednocześnie elegancką kwiatową świeżością. Na podniebieniu dobrze zbudowane, fantastycznie skoncentrowane, aksamitnie taniczne i pięknie zbalansowane, o długim, jedwabistym zakończeniu. Całą swą stylistyką wino z sukcesem nawiązuje do najsłynniejszych win apelacji Saint-Émilion, podobnie jak one w doskonały sposób oddające jej niepowtarzalny charakter.
Podawać do duszonych mięs i warzyw, dojrzewających serów.

Skład: 88% merlot, 8% cabernet franc, 4% cabernet sauvignon

Availability: Out of stock

Subtelne i rześkie białe wytrawne bordoskie wino roztaczające wokół unikalną aurę tajemniczości charakterystyczną dla jego znamienitych kuzynów. W nosie aromaty cytrusów, brzoskwiń i owoców egzotycznych z subtelną domieszką nut różanych i liczi. W ustach smakowite, krągłe i bogate, świetnie zrównoważone fantastyczną mineralnością, zachwycające jedwabistą teksturą, złożonością i cudownie długim, naznaczonym wyrazistym, dojrzałym owocem, posmakiem.
Podawać do grillowanych ryb i owoców morza, kozich serów.

Skład: 43% sauvignon blanc, 32% sémillon, 25% muscadelle

Produkt dodany do porównania