Filtruj według

Zawarość alkoholu

Zawarość alkoholu

Opakowanie

Opakowanie

Subcategories

Aktywne filtry

Availability: Out of stock

Jabłka są mieszane, miażdżone i prasowane. Sok jabłkowy jest poddawany fermentacji, aby uzyskać cydr do destylacji. Podwójną destylację przeprowadza się 6 miesięcy po zakończeniu fermentacji.  Starzenie: minimum dwa lata w prażonych 400l  dębowych beczkach, z których 50% jest nowych. Kupaż 80% słodko-gorzkich jabłek, 20% kwaśnych jabłek.

Dupont Hors d'Age Calvados
  • Nowy
  • Obecnie brak na stanie
Availability: Out of stock

W kieliszku złotożółty, o delikatnych miedzianych refleksach. Po zamieszaniu uwalnia przyjemne złożone aromaty owocowe (jabłko, banan) i kwiatowe (róża, jaśmin) oraz subtelną nutę drewna. W ustach czysty, jedwabisty i łagodny, słodki w ataku, o wyrazistym smaku wywołującym skojarzenia z dojrzałymi jabłkami. Doskonały w roli zarówno aperitifu jak i digestifu. Podawać solo lub na lodzie.

Dupont Reserve Calvados

Cena 203,17 
Availability: Out of stock

Jabłka są mieszane, miażdżone i prasowane. Sok jabłkowy jest poddawany fermentacji, aby uzyskać cydr do destylacji. Podwójną destylację przeprowadza się 6 miesięcy po zakończeniu fermentacji.  Starzenie: minimum dwa lata w prażonych 400l  dębowych beczkach, z których 25% jest nowych. Kupaż 80% słodko-gorzkich jabłek, 20% kwaśnych jabłek.

Louis Lauriston Fine

Cena 130,00 
Availability: Out of stock

Młody, niezwykle aromatyczny Calvados, leżakowany przez 2 lata w dębowych beczkach. Pełen owocowych aromatów, o intensywnym posmaku jabłek i gruszek. Może być serwowany „on the rocks”, lub jako dodatek do koktajli. Świetnie sprawdza się również w kuchni.

Louis Lauriston VSOP

Cena 234,96 
Availability: Out of stock

Mieszanka rocznikowych Calvadosów, leżakowanych ponad 5 lat w dębowych beczkach. W Nosie bogate i intensywne aromaty duszonych jabłek i gruszek z nutą dębiny, Usta wykończone eleganckim posmakiem wanilii. Miękki, długi i kompletny finisz.

Papidoux Fine

Cena 89,35 
Availability: Out of stock

Wyjątkowa francuska brandy, pochodząca z Normandii, produkowana według tradycyjnej receptury z wina jabłkowego zwanego cydrem. To bardzo aromatyczny trunek z wyczuwalnymi suszonymi owocami, miodem i niewielkim posmakiem dębu.

Papidoux VSOP

Cena 101,63 
Availability: Out of stock

Papidoux klasy VSOP to francuski calvados produkowany z wyselekcjonowanej odmiany jabłek. To bardzo aromatyczny trunek z wyczuwalnymi suszonymi owocami, miodem i niewielkim posmakiem dębu. Papidoux produkowany jest w Normandii, według tradycyjnej receptury i podobnie jak koniak poddawany jest dwukrotnej destylacji cydru.

Papidoux XO

Cena 117,89 
Availability: Out of stock

Papidoux XO to francuska brandy produkowana z wyselekcjonowanej odmiany jabłek. To bardzo aromatyczny trunek z wyczuwalnymi suszonymi owocami, miodem i niewielkim posmakiem dębu. Papidoux produkowany jest w Normandii, według tradycyjnej receptury i podobnie jak koniak poddawany jest dwukrotnej destylacji cydru.

Produkt dodany do porównania