Szkocki region Campbeltown

Campbeltown

W Campbeltown, położonym w pobliżu końca półwyspu Mull of Kintyre na zachodnim wybrzeżu, wciąż działa kilka destylarni. Tutejsze whisky bardzo różnią się od tych z innych regionów Szkocji. Wyróżnia je pełny, głęboki smak i lekko słony finisz, ponieważ beczki są nieustannie owiewane morskim powietrzem. Brak drzew na Mull of Kintyre oznacza, że wykorzystuje się tam torf, co przekłada się na dymno-roślinne nuty w trunku.

Subcategories

Aktywne filtry

Glen Scotia Campbeltown Harbour
  • -20,00 
  • Obecnie brak na stanie

Glen Scotia Campbeltown Harbour

Cena podstawowa 146,26  Cena 126,26  -20,00 
Availability: Out of stock

Delikatnie torfowa whisky z Campbeltown. Dojrzewała w beczkach po bourbonie (first fill). Następnie master blender destylarni, wybrał wyjątkowe beczki, charakteryzujące się idealną harmonią pomiędzy owocowością, a delikatną słonością – tak charakterystyczną dla regionu Campbeltown. Bardzo przyjemna, subtelnie torfowa kompozycja.

Springbank 18YO Release 2023

Cena 1 218,70 
Availability: Out of stock

Destylarnia położona na południowym półwyspie Kintyre produkuje trzy różne rodzaje szkockiej whisky single malt. Springbank jest jedną z zaledwie dwóch destylarni w Szkocji, które wykonują każdy etap procesu produkcji whisky, od słodowania jęczmienia po butelkowanie alkoholu, w tym samym obiekcie: druga to Kilchoman Distillery, która również uprawia własny jęczmień. Podczas gdy kilka innych firm nadal kontynuuje pierwszy etap procesu, czyli słodowanie jęczmienia (co staje się coraz rzadsze), Springbank butelkuje również własną whisky.

 

Springbank 21YO Release 2023

Cena 3 251,22 
Availability: Out of stock

Springbank 21 Year Old 2023 Release to zawsze specjalne butelkowanie z destylarni Campbeltown ograniczone do 3600 butelek. Ta limitowana edycja dojrzewała w beczkach po 45% Bourbon, 20% Sherry, 20% Rum, 15% Porto, nadając jej niepowtarzalny profil smakowy.

Produkt dodany do porównania