Szkocki region Campbeltown

Campbeltown

W Campbeltown, położonym w pobliżu końca półwyspu Mull of Kintyre na zachodnim wybrzeżu, wciąż działa kilka destylarni. Tutejsze whisky bardzo różnią się od tych z innych regionów Szkocji. Wyróżnia je pełny, głęboki smak i lekko słony finisz, ponieważ beczki są nieustannie owiewane morskim powietrzem. Brak drzew na Mull of Kintyre oznacza, że wykorzystuje się tam torf, co przekłada się na dymno-roślinne nuty w trunku.

Subcategories

Aktywne filtry

Glen Scotia Campbeltown Harbour
  • -20,00 
  • Obecnie brak na stanie

Glen Scotia Campbeltown Harbour

Cena podstawowa 146,26  Cena 126,26  -20,00 
Availability: Out of stock

Delikatnie torfowa whisky z Campbeltown. Dojrzewała w beczkach po bourbonie (first fill). Następnie master blender destylarni, wybrał wyjątkowe beczki, charakteryzujące się idealną harmonią pomiędzy owocowością, a delikatną słonością – tak charakterystyczną dla regionu Campbeltown. Bardzo przyjemna, subtelnie torfowa kompozycja.

Availability: Out of stock

Limitowana do 1002 butelek, specjalna edycja na Polskę, torfowej whisky single malt z działającej w Campbeltown destylarni Glen Scotia. Whisky dojrzewała w beczkach pierwszego napełnienia po bourbonie (first fill Bourbon barrels) i została zabutelkowana w naturalnym kolorze, bez filtracji na zimno, z mocą 44,9%.

Produkt dodany do porównania