whisky single malt irlandzka

Subcategories

Aktywne filtry

Bushmills 10YO

Cena 121,87 
Availability: Out of stock

Bushmills 10YO to potrójnie destylowana ze 100% jęczmienia słodowego whiskey typu single malt, dojrzewa w beczkach po Burbonie amerykańskim oraz Sherry Oloroso, przez co najmniej 10 lat.

Bushmills 21YO

Cena 650,33 
Availability: Out of stock

Bushmills 21 Year Old to połączenie single maltów dojrzewających przez co najmniej 19 lat w ręcznie wyselekcjonowanych beczkach po sherry Oloroso i beczkach po bourbonie, a następnie wykańczanych w beczkach po Maderze przez kolejne dwa lata. Ten niezwykle długi okres wykańczania pozwala single maltowi cierpliwie zmiękczyć, dojrzeć i wydobyć głębsze nuty dojrzałych owoców i suszonych rodzynek z ufortyfikowanych beczek po portugalskim winie. Ten 21-latek jest wytwarzany tylko w ograniczonej liczbie, a każda butelka jest ponumerowana.

Availability: Out of stock

Bushmills Tequila Cask będąca częścią kolekcji Causeway, to ostatnie wydanie z 2022 roku. Whisky łączy w sobie klasyczne połączenie beczek po bourbonie i sherry, z dodatkowym 6-letnim okresem dojrzewania w beczkach po tequili od Jose Cuervo. Założona 251 lat temu w 1758 roku firma Ceurvo twierdzi, że jest najstarszą casa na świecie, co najmniej jednym z największych producentów. Ta whisky, stworzona przez mistrza blendera Alexa Thomasa, zwraca na siebie uwagę od czasu jej limitowanej premiery na polskim rynku. Butelkowana z mocą beczki 52,8%.

Availability: Out of stock

Jedna z części trzeciej odsłony bardzo udanej kolekcji Bushmills Causeway. To specjalne wydanie było najpierw leżakowane w beczkach po sherry oloroso i beczkach po bourbonie, a następnie finiszowane w rzadkich beczkach po winie Pomerol przez kolejne cztery lata. Pomerol jest domem dla jednych z najdroższych i najbardziej poszukiwanych czerwonych win na świecie oraz najmniejszych ze wszystkich głównych apelacji wina Bordeaux.

Availability: Out of stock

Connemara Distillers Edition to whisky torfowa, która dedykowana jest na francuski rynek. Dojrzewa w niewielkich beczkach, po sherry z regionu Jerez przez okres 4 lat. Cały proces produkcji, wybór beczek oraz zatwierdzenie destylatów dokonuje osobiście Master Distillera.

Jameson Single Pot Still

Cena 203,17 
Availability: Out of stock

Nowoczesna wersja tradycyjnej whisky pot Still produkowanej przez irlandzkiego gorzelnika, wykorzystująca połączenie słodowanego i niesłodowanego jęczmienia, poddawana potrójnej destylacji, a następnie dojrzewa w pięciu różnych typach beczek. Obejmuje to beczki po bourbonie i sherry, a także trzy rodzaje dziewiczego dębu, produkowanego z dębu irlandzkiego, europejskiego i amerykańskiego. Wynikiem jest złożony profil smakowy z bogatą nutą owoców i przypraw.

Availability: Out of stock

Limitowana edycja butelkowania 12-letniej single pot still irlandzkiej whisky od Redbreast, zamknięta w efektownej miedzianej obudowie, która zmienia się w ładny karmnik dla ptaków. Ta whisky, wyprodukowana we współpracy z BirdLife International, daje szansę na relaks z kieliszkiem w dłoni i obserwowanie przepływającej przyrody. Dobrze zbalansowana irlandzka whisky typu single pot still, Redbreast 12 Year Old, dojrzewała w beczkach po bourbonie i sherry, tworząc słodko-pikantny charakter. Nos zawiera aromaty słodkich owoców, prażonego dębu i ciepłych przypraw, a podniebienie oferuje nuty maślanych bułeczek, suszonych owoców, przypraw do pieczenia i pikantnego dębu.

Availability: Out of stock

Zrodzona z wyjątkowej współpracy pomiędzy Bodegas Lustau i Midleton Distillery, Redbreast Sherry Finish Lustau Edition jest początkowo dojrzewana w tradycyjnych beczkach po bourbonie i sherry przez okres 9-12 lat. Następnie jest finiszowane przez dodatkowy rok w ręcznie wyselekcjonowanych beczkach po sherry, które zostały importowanez najlepszym sherry Oloroso z prestiżowej Bodegas Lustau w Jerez.

Availability: Out of stock

Zawartość przez 11 lat dojrzewala w beczce ex–bourbon, po czym kolejne 4 lata spędziła w beczce po koniaku. W beczce tej, wykonanej z francuskiego dębu pozyskiwanego z regiony Limousin, dojrzewał uprzednio koniak XO ze znanego domu koniakowego. Słodko–owocowa z aromatem dżemu morelowego, brzoskwini i cynamonowych herbatników.

Availability: Out of stock

Ta irlandzka whisky jest częścią serii „Wonders of Wood” z dublińskiej destylarni Teeling. Druga edycja zawiera mieszankę 50:50 słodowanego i niesłodowanego jęczmienia, który jest trzykrotnie destylowany i dojrzewa w dziewiczych beczkach z dębu portugalskiego, który słynie z mocnych garbników.

Nos: bogata marmolada, dębowe przyprawy, stara skóra i skórka pomarańczy.

Smak: Rozgrzewający z goździkami, gałką muszkatołową i prażonym dębem, połączony ze słodową wanilią, owocami z sadu i tytoniem.

Finisz: Więcej cytrusów, przypraw i dębowego ciepła.

Availability: Out of stock

Teeling Small Batch Collaboration Sommelier Recioto to limitowana edycja będąca następstwem sukcesu wcześniejszych wydań Frech Sommelier Selection, w których łączono whisky Small Batch z winami Margaux i Sauternes. Tym razem Small Batch Whiskey finiszowało w beczkach po rodzinie win Amarone. Recioto to intensywnie smakowe, słodkie, czerwone wino z suszonych winogron z regionu Vento w północno-wschodnich Włoszech. Wina Recioto są nieustannie żywe i pełne bogatych nut owocowych, które powstają w unikalnym procesie suszenia i fermentacji. Ta limitowana edycja whiskey charakteryzuje się owocowymi smakami: żurawiny, śliwki i wiśni z beczek wina Recioto, co doskonale łączy się z kwiatowymi i owocowymi nutami Teelinga.

Availability: Out of stock

Piąte wydanie z serii Renaissance Teeling's to 18-letni irlandzki single malt, który początkowo dojrzewał w beczkach po bourbonie i wykańczany w beczkach po Calvadosie, zanim został zabutelkowany w styczniu 2022 roku. Aromaty kandyzowanych jabłek, cynamonu, pieczonych gruszek i mięta wypełniają nos, uzupełnione nutami szarlotki, złocistych rodzynek, różowego pieprzu, suszonych wiśni, syropu klonowego i dębu w całym podniebieniu i utrzymujących się w finiszu. Edycja limitowana 9000 butelek. 46% bez filtracji na zimno.

Produkt dodany do porównania