Single Grain

Whisky zbożowa (grain whisky) to whisky wyprodukowana z mieszanki zbóż takich jak pszenica i kukurydza, nie z jęczmienia. W Szkocji, czysta whisky zbożowa rozlewana jest rzadko, jest za to głównym składnikiem whisky mieszanej (blended). Ich względna lekkość używana jest by złagodzić, często surowy charakter whisky słodowej.

Subcategories

Aktywne filtry

Bain's 15YO Single Grain

Cena 325,12 
Availability: Out of stock

Bain's Cape Mountain Whiskey to jedyna whisky na świecie wytwarzana w 100% ze skąpanych w słońcu południowoafrykańskich ziaren i przez pierwsze trzy lata dojrzewa w beczkach używanych wcześniej do bourbona, a następnie ponownie przetworzona w nowy zestaw beczek po bourbonie na dalszy okres dwóch lat. Następnie whisky spędziła dodatkowe 10 lat dojrzewając w starszym amerykańskim dębie, aby odkryć nową głębię i warstwy smaku.

Kolor: Ciemny bursztyn

Aromat: Miękkie nuty kwiatowe przeplatające się z aromatami przypraw, owoców tropikalnych, bananów i drewna tekowego.

Smak: Słodki aromat toffi, rodzynek i bochenków bananowych pokrywa usta złożonym, gładkim i delikatnie utrzymującym się smakiem.

Wykończenie: Wykończenie jest ciepłe i pikantne z niewiarygodnie gładkim i jedwabistym odczuciem w ustach.

Bain's 21YO Double Cask

Cena 621,95 
Availability: Out of stock

The Bain’s Cape Mountain Whisky 21-letnia Double Cask Finish to elegancka ekspresja najlepszej na świecie whisky zbożowej sezonowanej w beczkach po sherry.

Whisky rozpoczęła życie jako Bain’s Cape Mountain Whiskey i spędziła dodatkowe dziesięć lat w starszym amerykańskim dębie, po czym została przeniesiona do sezonowanych beczek po sherry Amontillado i Manzanilla na ostatnie sześć lat dojrzewania.

Do ostatecznej whisky wybrano tylko trzy beczki z każdej beczki po sherry, co ujawnia typowy dla sherry wpływ orzechów, suszonych owoców i utrzymujących się przypraw.

Availability: Out of stock

Cameronbridge 26yo to jedyna whisky zbożowa w kolekcji Diageo Special Releases 2022. Dojrzewa przez 26 lat w beczkach refill po burbonie. W jej aromacie znajdziemy akcenty toffi, masła, ciasta rodzynkowego, crème brûlée i ciastek maślanych. W smaku oczekiwać możemy nut zapowiadanych przez aromat, a także polanych syropem klonowym naleśników, cukru trzcinowego na croissantach a także delikatną nutę kawy z mlekiem. 

Produkt dodany do porównania