Piwo w stylu Monachijskie Ciemne to klasyczny, ciemny lager pochodzący z Frankonii – piwnego serca Niemiec. Z każdym łykiem przenosi nas w klimat bawarskiej biesiady. Cieszy podniebienie złożoną słodowością, ma przyjemne chlebowo-karmelowe nuty z delikatnym, orzechowym aromatem. Umiarkowana chmielowa goryczka subtelnie łagodzi jego zbożową słodycz. Spróbuj naszej cieszyńskiej interpretacji tego stylu.
Intensywnie chmielone, jasne piwo górnej fermentacji, będące symbolem piwnej rewolucji schyłku XX wieku. Użyte nowofalowe odmiany chmielu (Chinook, Simcoe, Citra, Amarillo, Centennial) wnoszą aromat owoców cytrusowych – ananasa, liczi i marakui. Jego bogata słodowość równoważy wysoką goryczkę tworząc właściwy balans smaku i sprawia, że piwo - pomimo swej mocy - staje się przyjemnie pijalne. Skosztuj i zostań z nim na dłużej.
Farmhouse Ale w najczystszej postaci, dzikie a jednocześnie spokojne, spontaniczne choć okiełznane. Przepełnione smakiem i zapachem, pieszczące zmysły jak w „Malinowym chruśniaku” Leśmiana. Nietknięte postępem, czyste i dziewicze niczym morgi Józefa Ślimaka z „Placówki” Prusa. Tradycyjne, domowe piwo przywołujące skojarzenia spokojnych wiosek Beneluxu, gdzie czas biegnie swoim rytmem. Spróbuj interpretacji zwycięskiej pary piwowarów w Konkursie Piw Pracowniczych.
Oto Highlander. Taki odważny, waleczny. Szkocki mocarz i wojownik, a do tego góral. Uważaj – z pozoru słodki jak karmelowy cukierek, ale jeńców nie bierze. Highlander to piwo w stylu Scotch Wee Haevy, stworzone wg receptury Pawła Tokarskiego i Grzegorza Szymeckiego – Mistrzów Polski Piwowarów Domowych 2021. Iście deserowe, gęste i mocne piwo słodowe rodem ze Szkocji. Wprawi Cię w błogi nastrój na koniec dnia lub po dobrym posiłku poprawi trawienie, jako digestif. Smacznego!
Ice Tea IPA to połączenie mrożonej herbaty z piwem - powstał z inspiracji domowej receptury Mikołaja Pieczyńskiego. Do bazowego wytrawnego India Pale Ale dodano sok z limonki oraz herbatę Lady Grey. Cytrusowo-herbaciane IPA z nienachalną goryczką, zbalansowaną lekką słodkością. To idealny piwo na cieple dni. W te mniej pogodne przypomni Ci najlepsze letnie chwile.
Styl:
IPA z dodatkami
Skład:
woda, słody jęczmienny (pilzneński, Pale Ale), płatki owsiane, sok NFC z limonki, ksylitol, herbata Earl Grey, chmiel (Chinook), drożdże.
Jasne piwo dolnej fermentacji, które nabiera swojego charakteru dojrzewając w piwnicach leżakowych cieszyńskiego browaru. Wyróżnia go pełny, orzeźwiający smak ze średnią goryczką i wyraźnym, chmielowym aromatem. To efekt potrójnego chmielenia. Pierwsze następuje w trakcie warzenia brzeczki, drugie - podczas fermentacji w otwartych kadziach, trzecie - gdy piwo dojrzewa w tankach. Sięgnij po naszego Lagera i ciesz się przyjemnymi doznaniami.
Mastne to pierwsze piwo typu Ale, jakie opuściło bramy polskiego browaru w XXI wieku. O jego wyrafinowanym smaku decyduje mieszanka użytych słodów w połączeniu ze szlachetnym polskim chmielem oraz proces fermentacji w otwartych kadziach.
Piwo NOSZAK, warzone w historycznym Browarze Zamkowym Cieszyn tradycyjnymi metodami, przepełnione jest pasją ludzi i magią miejsca. Stworzone zostało w w hołdzie dla Przemysława I Noszaka, księcia cieszyńskiego w latach 1358-1410, jednego z najwybitniejszych dyplomatów XIV-wiecznej Europy.
Porter Cieszyński należy do gatunku portera bałtyckiego, historycznie reprezentowanego jedynie na terenach Polski. Cechuje się wielką mocą czego potwierdzeniem jest bardzo ciemny kolor. Nie przeszkadza to jednak w wysokiej pijalności Portera. Wyróżnia się aksamitną treściwością płynącą z dobrze wyczuwalnych czekoladowo-kawowych nut, opartych na palonych słodach. Porter to piwo dolnej fermentacji, tradycyjnie zacierane metodą dekokcji.
Wzmocnioną wersję Porteru Cieszyńskiego przeznaczyliśmy do leżakowania w dębowych beczkach po Bourbon Whiskey. Taki proces dojrzewania nadaje piwu zupełnie nowego charakteru. Połączenie porterowych smaków i aromatów czekoladowo-karmelowych, suszonych owoców z nutami starzenia w drewnianych beczkach tworzy wyjątkowo bogaty bukiet. Odnajdziemy w nim nuty suszonej śliwki, miodu, wanilii, maślanych ciasteczek i dębu. To wyjątkowe piwo najlepiej będzie smakowało w temperaturze 12-14°C.
Niefiltrowane piwo pszeniczne w stylu Hefe-Weizen. Mocno orzeźwiające z obfitą białą pianą i wyraźnym drożdżowym osadem. Ty decydujesz jak chcesz je degustować – klarowne czy zmieszane i mętne. My gwarantujemy, iż w obu przypadkach będzie smakować. Jego charakterystyczny bananowo - goździkowy bukiet jest efektem pracy specjalnie dobranych szczepów drożdży. Duża zawartość słodu pszenicznego nadaje mu odpowiedniej pełni smakowej. Chmielowa goryczka jest tu jedynie delikatnym akcentem.
Ciemniejszy od syberyjskiego węgla, mocniejszy od kamczackiego niedźwiedzia brunatnego, bardziej złożony niż ekosystem dziewiczej puszczy i gęsty jak kaspijska ropa. Zrodzony u progu lata. W blasku wielu pełni księżyca zyskiwałswą dojrzałość, by teraz cieszyć Twezmysły bogactwem szczęśliwych doznań. Azali myślisz, trunek po który sięgam, godnym mego podniebienia? Zaiste powiadamy, nie byle jaki to napitek, toż to samPan RIS - najprzedniejszy pośród Stoutu.
Styl:
Stout
Skład:
woda, słód jęczmienny (Pale Ale, Caramunich II, Special B), jęczmień prażony, słód pszeniczny (Chocolate Wheat), cukier dark muscovado, chmiel, drożdże.
Masz okazję spróbować najlepszego piwa wybranego głosem konsumentów na I Festiwalu Piwowarów Domowych. Jego wyjątkowość wynika z połączenia tradycyjnych, piwnych składników z płatkami owsianymi i owcami mango. Zakwaszenie brzeczki wyselekcjonowanym szczepem Lactobacillus, dodatkowo podkręca owocowy charakter. Ta niezwykła kompozycja piwa pszenicznego z przyjemnym smakiem i aromatem dojrzałego mango odkrywa przed Tobą świat piwnych fantazji.
Swój unikalny charakter Stout Cieszyński zawdzięcza oryginalnemu połączeniu: łagodna czekoladowa nuta, przełamana została intensywną goryczką i pikantnym finiszem. Wyszukana kompozycja to dzieło naturalnych dodatków: chilli, wanilii oraz kakao. Aby wydobyć jeszcze większą ilość aromatów, zmniejszona została wysokość piany. Stout Cieszyński to piwo górnej fermentacji. Piwo zacierane tradycyjnie metodą dekokcyjną.
Cieszyńskie West Coast IPA to rezultat konkursu piw pracowniczych. Pierwszy raz w historii Browar Zamkowy Cieszyn dał możliwość uwarzenia piwa na podstawie oryginalnej receptury Zwycięzcy - Kamila Morawskiego. West Coast IPA swój aromat zawdzięcza nowofalowym odmianom chmielu. Towarzyszy mu słodki zapach, który w smaku zawiera wyraźną goryczkę i wytrawny finisz. Bardzo pijalny gatunek.