• Obecnie brak na stanie

G.H.Mumm Cordon Rouge świetnie komponuje się z daniami z owoców morza, grillowaną rybą i pieczonym mięsem.

Dom Szampański G.H.Mumm został założony w 1827 roku przez trzech braci pochodzących z niemieckiej winiarskiej rodziny Mumm. W roku 1852 powstał dom szampański G.H.Mumm, który od roku 1875 stosuje jako znak firmowy czerwoną szarfę Legii Honorowej. Dzięki doskonałej jakości i klasie, G.H.Mumm Cordon Rouge podbił zagraniczne rynki i przed 1900 rokiem był obecny w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Brazylii i Peru. Zyskując coraz większą renomę, w krótkim czasie zdobył uznanie wśród ekspertów i koneserów. W latach 90. XIX wieku G.H.Mumm stał się oficjalnym szampanem dworów: austro-węgierskiego, pruskiego, belgijskiego, holenderskiego, duńskiego, norweskiego, szwedzkiego i angielskiego. Dziś szampan G.H.Mumm jest obecny na 100 rynkach na całym świecie, a czerwona szarfa Legii Honorowej na etykiecie butelki stała się nieodłącznym symbolem sukcesów.

Owoce używane do produkcji szampana G.H.Mumm to najwyższej klasy winogrona szczepów białych Chardonnay oraz czerwonych: Pinot Noir i Pinot Meunier, zbierane podczas wrześniowych corocznych żniw – co ważne – bez użycia maszyn – tylko tradycyjnie ręcznie przez blisko tysiąc specjalnie do tego celu zatrudnionych osób.
G.H.Mumm kontynuował opracowywanie kolejnych innowacji – opatentował kilka projektów związanych z technologią produkcji, które wyznaczyły kierunki również pozostałym producentom wina w regionie. 
Styl Domu Mumm charakteryzują subtelnie wyważone wina o świeżym i intensywnym smaku. 
Zgodnie z zaleceniami Mistrza Piwnicy, Didiera Mariottego, wina odpoczywają przez co najmniej 6 miesięcy, zanim zostaną rozdystrybuowane, co pozwala na całkowitą integrację aromatów.

Opis

Zawarość alkoholu
12%
Pojemność
6l
Kraj
Francja
Opakowanie
Brak
Rodzaj
wytrawne
Kolor
Białe
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Podobne produkty

Produkt dodany do porównania