• -20,00 
  • Obecnie brak na stanie

Po dwóch dekadach milczenia destylarnia Glenglassaugh przebudziła się na nowo w 2008 roku i teraz nadszedł czas na odkrycie zupełnie nowego single malta, produkowanego pod fachowym kierownictwem mistrzyni blendera Rachel Barrie. Portsoy to torfowy single malt, którego nazwa pochodzi od sąsiadującej z przybrzeżną gorzelni wioski portowej. Dojrzewa w wybranych beczkach po sherry, bourbonie i porto, może pochwalić się satysfakcjonująco dymnym, morskim charakterem z falami owoców tropikalnych, solonej lukrecji, lepkiej soi i czekolady.

Nos: Fale o nadmorskim charakterze ze słodkimi warstwami owoców tropikalnych i torfu zielnego, toffi, mleczną czekoladą i słodkim sosem sojowym.

Smak: Czekoladowy słód wspiera grillowanego ananasa i toffi z melasą, podczas gdy pod spodem splata się lepka soja i dymny torf.

Finisz: Dym z torfu morskiego unosi się delikatnie obok pieprznego dębu, duszonych jagód, zwęglonych owoców tropikalnych i bogatego dębu. Wodorosty, solona lukrecja i solone migdały w ciemnej czekoladzie pozostają.

Opis

Zawarość alkoholu
49,1%
Pojemność
0,7l
Kraj
Szkocja
Opakowanie
Kartonik
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Podobne produkty

Produkt dodany do porównania