Wytrawne białe wino roztaczające aromaty przywodzące na myśl dojrzałe żółte melony i jabłka podbite niuansem ziołowym. W ustach rześkie, o wyraźnie cytrusowym smaku i długiej, czystej końcówce. Wino najlepiej podawać do dań warzywnych i zup, a także ryb i delikatnych pasztetów.
Wytrawne białe wino roztaczające aromaty przywodzące na myśl dojrzałe żółte melony i jabłka podbite niuansem ziołowym. W ustach rześkie, o wyraźnie cytrusowym smaku i długiej, czystej końcówce. Wino najlepiej podawać do dań warzywnych i zup, a także ryb i delikatnych pasztetów.
Le Dragon de Quintus z rocznika 2020 czaruje bogactwem aromatów ciemnych owoców wyraźnie wyczuwalnych w pierwszym nosie; po zakręceniu kieliszkiem pojawiają się nuty drzewne i waniliowe, a no koniec niuans pikantny. Na podniebieniu jedwabiste i giętkie, o świetnej taniczności i smaku, w którym nuty owocowe przenikają się z drzewnymi czyniąc wino bardzo urokliwym i przyjemnym do picia. Podawać do grillowanej i pieczonej wołowiny, grillowanych pikantnych kiełbasek wieprzowych, grillowanej piersi kaczki, ossobuco, dojrzewającego sera mimolette.
Wino o czystych i bogatych aromatach; w pierwszym nosie subtelnie kawowe, potem pojawia się lukrecja i niuanse czekoladowe harmonijnie współgrające z tostowo-dymną obecnością beczki podkreślonej migdałem. W ustach szlachetne i eleganckie, łagodnie taniczne, o doskonałej kwasowości przywodzącej na myśl truskawki. Idealny wybór do kaczki lub tłustych ryb.
Gekkeikan (tł. wieniec laurowy) to flagowa sake nie tylko w USA ale i na świecie! Zachwyca ziołowym bukietem z lekkim ziemistym posmakiem, a delikatną kwasowość idealnie podkreślają nuty grapefruita.
Sake można podawać zarówno na ciepło jak i po schłodzeniu, Doskonale komponuje się z daniami kuchni japońskiej; owocami morza, tempurą, a także z potrawami ze świeżych, zielonych warzyw.
Fantastycznie skoncentrowane, wręcz gęste słodkie sherry o ciemnej, niemal hebanowej barwie z bursztynowymi przebłyskami. W nosie feeria aromatów suszonych owoców takich jak rodzynki, figi i daktyle, którym towarzyszą nuty miodu, syropu i marmolady. Na podniebieniu aksamitne i delikatne, o dobrej kwasowości łagodzącej wyraźną słodycz wina. Finał długi i bardzo smakowity. Podawać jako wino deserowe solo lub do lodów waniliowych, tart z gorzką czekoladą i do deserów na bazie karmelu.
Czerwone chilijskie wino o wyrazistym bukiecie złożonym z aromatów dojrzałych, świeżych, ciemnych owoców przemieszanych z nutami czarnego pieprzu i innych przypraw. W ustach dobrze zbudowane, odpowiednio taniczne, o soczyście owocowym smaku i przyjemnie długim zakończeniu. Podawać do grillowanych mięs, empanad czyli pieczonych pierogów z nadzieniem wszelakiego typu, warzyw - grillowanych lub z patelni.
Półsłodkie wino gruzińskie o niezwykle delikatnym aromacie czerwonych owoców i aksamitnym, słodkim smaku z dobrą kwasowością. Podawać do chuchkheli, tart wiśniowych, galaretek.
Białe słodkie wino o charakterystycznych dla tokajów samorodnych aromatach cytrusów, wanilii i szlachetnej pleśni oraz dominacją miodu, brzoskwini i tropikalnych owoców na podniebieniu. Wino definiują soczyste owoce, kremowa tekstura, wibrująca kwasowość i długi finisz. Podawać do serów pleśniowych, foie gras, kremowych deserów na bazie śmietany, wanilii i karmelu.
Różowe wino o aromatach świeżych owoców i polnych kwiatów. W ustach przyjemnie rześkie, o subtelnym owocowym smaku, dobrej kwasowości umiejętnie zbalansowanej łagodną słodyczą i długim, czystym finiszu. Podawać do lekkich sałatek, przekąsek, deserów owocowych lub solo w letni dzień.
Pełne i stateczne czerwone wino wytrawne o aromatach dojrzałych ciemnych owoców. Usta dobrze zbudowane, o smaku wywołującym skojarzenia z czarnymi czereśniami, lekko pikantne, o wyraźnie zaznaczonej, ale jednak fachowo okiełznanej taniczności. Podawać do serów, wędlin, czerwonego mięsa, dziczyzny.
Ikoniczne czerwone wytrawne wino z południa Włoch powstające w limitowanej liczbie zaledwie sześciu tysięcy butelek. Urzekające w nosie; wielowymiarowe, głębokie, soczyście owocowe i pikantne. W ustach dojrzałe i bujne, świetnie zrównoważone, o eleganckiej teksturze, przyjemnie krągłej taniczności, doskonałej równowadze i długim, niezapomnianym finiszu. Podawać do dziczyzny, pieczonej jagnięciny, wędlin i długo dojrzewających serów.
Branaire-Ducru z rocznika 2017 to wino o urokliwej osobowości zachwycające głęboką rubinowofioletową barwą i eleganckim bukietem, na który składają się aromaty suszonych ziół, czarnych oliwek, likieru z czarnej porzeczki, dojrzałych malin oraz cedru. W smaku nieustannie przewijają się nuty czarnych i czerwonych jagód wsparte dojrzałymi, ziarnistymi taninami i odważną świeżością, prowadząc do długiego, naznaczonego subtelną mineralną nutą, zakończenia. Wino jest już gotowe do picia i pozostanie w tym stanie do 2034 roku. Podawać do pieczonych i duszonych mięs - wołowiny, jagnięciny, dziczyzny, dań z dodatkiem grzybów leśnych oraz dojrzewających serów.
Skład: 65% cabernet sauvignon, 24% merlot, 6,5% petit verdot, 4,5% cabernet franc
Półsłodkie gruzińskie białe wino. Owocowo-kwiatowe aromaty znajdują kontynuację w szczególnie łagodnym, lekko słodkawym smaku. Dobry balans cukrów i kwasowości. Podawać do lodów, sałatek owocowych, tart owocowych.
Aromatyczne, uwodzące bukietem złożonym z nut kwiatowych, owoców cytrusowych, liczi, zielonych gruszek i jabłek okraszonych egzotycznymi przyprawami. W ustach lekkie i świeże, przyjemnie kwasowe, o czystym owocowym posmaku. Podawać do kurczaka po tajsku, pizzy z serem gruyere, potraw z curry lub jako aperitif.