Wino musujące – rodzaj wina o znacznym nasyceniu dwutlenkiem węgla. Dwutlenek wytwarza się w procesie fermentacji, w butelce bądź zbiorniku, lub jest sztucznie dodawany.

Cava - to wino musujące, produkowane w Hiszpanii w regionie winiarskim Penedés, z wykorzystaniem metody szampańskiej, jako jedyne spośród win musujących wyróżnione kategorią DO ...

Wino musujące – rodzaj wina o znacznym nasyceniu dwutlenkiem węgla. Dwutlenek wytwarza się w procesie fermentacji, w butelce bądź zbiorniku, lub jest sztucznie dodawany.

Cava - to wino musujące, produkowane w Hiszpanii w regionie winiarskim Penedés, z wykorzystaniem metody szampańskiej, jako jedyne spośród win musujących wyróżnione kategorią DO denominación de origen. Nazwa pochodzi od katalońskiego słowa oznaczającego piwnicę, w której przechowuje się wino. Użycie nazwy nie jest zastrzeżone dla konkretnego regionu, jednak cava pochodzi i jest w 95% produkowana w Katalonii, w lekko pagórkowatym regionie Penedés w okolicach Barcelony.

Producenci cavy używają najczęściej rodzimych szczepów hiszpańskich: parellada (o lekkim aromacie jabłek), macabeo (znany też jako viura, dostosowany do miejscowego klimatu, ale dość neutralny w smaku) i xarello (bardzo aromatyczny). Uznanie zyskuje międzynarodowy chardonnay, a określenie blanc de blanc, zapożyczone z Szampanii, wskazuje na 100% udział tej odmiany w winie. Cava z reguły jest białym winem musującym, choć niektórzy wytwórcy oferują niewielkie ilości różowego wariantu, opartego na pinot noir. Moszcz jest filtrowany bezpośrednio po wyciśnięciu, a poszczególne odmiany fermentują osobno.

Prosecco – włoskie białe wino musujące (spumante), rzadziej lekko musujące (frizzante) lub stołowe. Zazwyczaj wytrawne lub półwytrawne. Produkowane w regionach Wenecja Euganejska i Friuli - Wenecja Julijska. Popularność prosecco rozpoczęła się od produkowanego w XIX wieku Prosecco di Conegliano-Valdobbiadene.

Więcej

Wino musujące  Jest 27 produktów.

na stronę

Wino dealkoholizowane, stworzone z wina z regionu Murcja w południowo-wschodniej Hiszpanii. Dealkoholizacja wina to chroniony patentem proces, który gwarantuje utrzymanie wysokiej jakości wina (w szczególności jego smaku i aromatu) przy niemal całkowitej redukcji alkoholu. Alkohol usuwany jest w procesie ekstrakcji próżniowej.

0 Ocena (s)
24,31 zł

Wino musujące z płatkami 22 karatowego złota.

0 Ocena (s)
47,97 zł

Bottega Diamond to wino musujące Brut otrzymane metodą Long Charmat poprzez winifikację winorośli z winogron Pinot Nero. Butelka jest ozdobiona szeregiem drobnych brylantów oznaczających nazwę Bottega, co nadaje jej ostateczny szlif i podkreśla jej wartość, elegancję i wyrafinowanie.

0 Ocena (s)
161,79 zł

Bottega Gold to Prosecco DOC, uzyskany w procesie winifikacji winogron Glera. Elegancja, świeżość i żywiołowość baniek wynikają z piękna i tradycji terytorium, na którym niepowtarzalne panoramy są ukształtowane przez winnice.

0 Ocena (s)
105,61 zł

Prosecco DOC to wino musujące Brut, otrzymywane przez winogrona Glera uprawiane zgodnie z klasycznymi, tradycyjnymi technikami w prowincji Treviso. Z biegiem lat, typowość i jakość, charakterystyczne cechy tych winogron, pozostały niezmienione, dzięki czemu Prosecco jest najbardziej znanym i najlepiej sprzedającym się winem włoskim na całym świecie.

0 Ocena (s)
56,83 zł

Bottega Rose Gold to różowe wino musujące Brut otrzymywane przez winifikację winogron Pinot Nero. Bukiet Intensywny, elegancki, złożony, charakteryzuje się nutami kwiatowymi i owocowymi, głównie mieszanych jagód, porzeczek i poziomek. SmakŚwieży, delikatny, miękki, uporządkowany, o zrównoważonej kwasowości i przyjemnym i trwałym posmaku.

0 Ocena (s)
105,61 zł

Bottega Stardust to Prosecco DOC, uzyskanym przez winifikację winogron Glera, uprawianych na wzgórzach Treviso. Jest to produkt o natychmiastowym wpływie wizualnym, ponieważ zielone szkło tradycyjnej butelki jest całkowicie pokryte galaktyką kryształów.Opakowanie uzupełnia eleganckie kartonowe pudełko.

0 Ocena (s)
446,34 zł

Valdobbiadene Superiore to Prosecco DOCG, uzyskiwany w procesie winifikacji w kolorze białym z winogron uprawianych na wzgórzach w pobliżu Treviso, pomiędzy miastami Conegliano i Valdobbiadene. Conegliano Valdobbiadene Prosecco zostało uznane w 2009 r. Za wino DOCG i uosabia doskonałość jakości Prosecco.

0 Ocena (s)
64,96 zł

Bottega White Gold to wino Venezia DOC otrzymane z winifikacji winogron Glera, Chardonnay i Pinot. Dzięki swojemu wspaniałemu charakterowi wino musujące Brut jest świeże i eleganckie, co stanowi wyraz terytorium, na którym uprawia się winogrona, w prowincjach Treviso i Wenecji.

0 Ocena (s)
105,61 zł

Włoskie wino musujące o aromacie owoców (gruszki i jabłka) i błyszczącej słomkowej barwie. Na podniebieniu świeże i delikatne. Doskonałe jako aperitif i do lekkich przekąsek z ryb i drobiu.

0 Ocena (s)
52,85 zł

Legendarne katalońskie białe wino musujące o eleganckim, złożonym bukiecie pełnym czystych, owocowych aromatów przemieszanych z subtelnymi nutami tostowymi. W ustach wytrawne, zrównoważone, lekko kremowe, o długotrwałym posmaku dojrzałych owoców. Podawać do owoców morza, ryb, risotto z grzybami lub jako aperitif.

0 Ocena (s)
317,07 zł

Białe musujące wytrawne wino hiszpańskie o subtelnych owocowych aromatach i delikatnych bąbelkach. W ustach świeże, harmonijne, o czystym, eleganckim posmaku. Podawać do owoców morza, ryb, zup, dań z ryżu, miękkich serów.

0 Ocena (s)
32,44 zł
Pokazuje 1 - 12 z 27 elementów


Telefon:   

(+48) 697 016 331   

(+48) 661 260 264

Strona jest katalogiem produktów a zakup możliwy jest bezpośrednio w sklepie stacjonarnym.
Zapraszamy!